
Karácsonykor a legelszántabb diétázók is bűnbe esnek, akik pedig nem a reformkonyha hívei számolatlanul eszik a bejglit és a zserbót. Ez sajnos nem csak a derék körméretére van hatással, hanem a bőrre is. Könnyebb lesz ellenállni a finomított szénhidrátoknak, ha megmutatjuk, milyen hatással vannak a bőrödre!
Régóta tudjuk, hogy a bőrproblémák és az étkezési szokásaink között összefüggés van, hiszen amit elfogyasztunk, az hatással van egészségünkre és a bőrünkre is. Vannak ételek, melyek pattanásokat okoznak, ráncokat, esetleg ekcémát és pszoriázist.
Jöjjön a horror lista, lássuk, milyen hatással van a bőrre a cukor:
- Csökkenti a sejtek élettartamát, rendkívüli módon hozzájárul a bőr öregedéséhez
- Terheli és károsítja a májat, így bőrproblémák, bőrbetegségek (akné, dermatitisz) kialakulásához vezethet
- A fehér lisztben és cukorban gazdag ételek fokozzák az androgén férfihormon termelését – mindez oda vezet, hogy bőrünkön megszaporodnak a pattanások.
- Legyengíti az immunrendszert, ami bőrelváltozásokat okozhat
- Hozzájárul az ekcémához, illetve a Candida és a baktériumok túlszaporodásához, melyek aknés bőrt okozhatnak
- felgyorsítja a szervezet és a bőr öregedési folyamatát
- károsítja a hajszálereket, ami elősegíti a rosacea kialakulását
Ráadásul nem csak a cukor a mumus, a sós élelmiszerekkel ugyanez a helyzet. Ezek a ropogtatnivalók vitathatatlanul finomak, de a túl sok nátrium a telített zsírokhoz hasonló hatással van a bőrre: duzzanatok keletkezhetnek rajta és veszít rugalmasságából. Így érdemes kétszer is meggondolni, mielőtt egy zacskó chips-szel bekuckózol a TV elé.
Vigyázzunk a bőrünkre, érdemes a kerülni a cukron kívül a szénsavas italokat és koffeint (pattanásokat és ráncokat okoznak), a koffein ráadásul emeli a stressz szintet, ami, mint tudjuk, szintén rossz hatással van a bőrünkre is.
Így nem csak a kilók száma, hanem bőrünk miatt is fontos, hogy a cukorban dús december után egy kímélő, tudatos diétával kezdjük az évet.