
Mindenki életében vannak jobb és sajnos nehezebb időszakok is, amiket átvészelve sok dolgot tanulhat önmagáról és arról, milyen dolgok nyújthatnak kapaszkodót, ha rossz passzban van. Néha, amikor kilátástalannak tűnik a helyzet a munkahelyen, iskolában vagy a párkapcsolatban, hajlamosak lehetünk drámainak felfogni azt, ami velünk történik. Ha ilyenkor van mellettünk valaki, aki segít kívülről szemlélni a helyzetet vagy rendelkezünk megfelelő önismerettel ahhoz, hogy tudjuk, mi tesz minket boldoggá, a nehéz napok sem tűnnek annyira szörnyűnek. Nézzük azt a hét lépést, amivel megkönnyíthetjük magunknak az utat, ami a boldogságig vezet.
-
Az út maga a cél
Nagyon fontos, hogy a célt te magad tűzd ki, ne mások tanácsára és piszkálására szánd el magad például egy fogyókúrára, hiszen sokkal erősebb lesz a motivációd, ha saját elhatározásból cselekszel, mintha valakinek meg akarsz felelni. Reális célokat tűzz ki magad elé, olyanokat, amelyeket belátható időn belül teljesíteni tudsz. A legtöbben modellalkatról álmodoznak, de sokkal célravezetőbb, ha nem erre a talán távoli célra koncentrálsz, hanem mondjuk 5 kg-os súlycsökkenéseket tervezel be. Így könnyebben jutsz sikerélményhez, nem frusztrálódsz és adod fel egy hónap múlva az egészet.
-
Dobd fel magad!
Hagyj időt magadnak az örömre! Konstatáld, ha valami kellemes élmény ér, dicsérd meg magad, ha eredményes vagy valamiben! Majd raktározd el a pozitív érzéseket és szükség esetén hívd elő őket. Éld át újra az érzést és máris oldottabb lesz a hangulatod. Bármennyire furcsán hangzik, bizonyított tény: az agy nem képes megkülönböztetni a valódi élményeket az elképzeltektől.
-
Időzíts jól!
Légy taktikus és mindenkit az ujjad köré csavarhatsz! Várd ki a megfelelő pillanatot és utána kérj szívességet. Egy felmérés szerint a férfiak munkaidő után sokkal készségesebben teljesítik a kívánságokat, így érdemes a párodat ekkor megkérni arra, amit szeretnél. Ennek oka az, hogy a bioritmus befolyásolja a hangulatunkat és a reakcióinkat szociális helyzetekben. Egyéb hasznos időpontok: délután három körül érdemes főnököddel leülni és céljaidról tárgyalni, mert az esélye annak, hogy a főnököd rábólint a fizetésemelésre, délután egy óra után emelkedik meg.
-
Apró gesztus, nagy hatás
Ha a romantikáról beszélünk, mindig (különösen a nőknek) a filmekben látott nagy gesztusok villannak be. Sajnos a hétköznapok és a realitás nem így működik. Az irreális elvárások pedig frusztrációt szülnek. Ráadásul kapcsolatod jobbá tételéhez apró gesztusok is elegendők: a virginiai egyetem kutatói kimutatták, hogy a kicsi, ám szeretetteljes figyelmességek sokkal értékesebb szerelmi bizonyítékok. Egy kedves simogatás, egy finom vacsora, a másik szokásainak fejben tartása sokkal harmonikusabb és hosszabb távú kapcsolatot eredményez, mint az óriási, de szökőévenként egyszer előforduló teátrális gesztusok.
-
Tréningezd az önbizalmad!
A vizualitás erős eszköz és hidd el, működik! Mindenkinek megvan a maga mumusa, az a szituáció, amelyet rendszeresen rosszul kezel. Légy tisztában azzal, mely területen szeretnél fejlődni és képzeld el naponta minél részletesebben azt a helyzetet, amikor a problémával találkozva magabiztosan, a számodra ideálisnak tartott módon reagálsz.
-
Mosolyogj!
Nem üres frázis: a mosoly tényleg fokozza a jó hangulatot. De legalább 30 másodpercig kell ahhoz tartania, hogy hasson a lelkedre is!
-
Érj el többet!
A sikeres emberek rendszerben gondolkodnak és mindennap listát írnak a tennivalóikról. A legjobb, ha nem csak a gyakorlati, munkahelyi és családi feladataidat listázod, hanem a személyesen céljaidat is, mint pl. „ma 20 percet futok”. A hatás rendkívüli: megállapították, hogy az emberek 92 százaléka ténylegesen több dolgot végez el a tervezettnél, ha előtte írásban is rögzítette őket. Érdemes kihúzod a listádról azt, amit már sikerült elintézned – ez egyszerre ad boldogságot, elégedettséget és újabb motivációs löketet.